Dnes má meniny , zajtra . Poslať blahoželanie alebo kúpiť darček

Trúbka Vuvuzela Slovensko - duo pack 1

Hodnotenie tovaru: 5/5 (19x)

Vaše hodnotenie:

Trúbka Vuvuzela Slovensko - duo pack 1

  • Cena: 11,04 € s DPH
  • Pred zľavou: 12 €
  • Zľava: 8%

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 27.08.2019

Podporte v krčmách alebo na námestiach slovenských futbalistov a hokejistov, alebo váš obľúbený futbalový či hokejový klub a kúpte si jedinečnú a originálnu plastovú trúbku Vuvuzela v slovenských národných farbách. Trúbka je veľká cca 60 centimetrov, skladá sa z troch častí a balená je v plastovom obale.

Vuvuzela patrí ku kultúre a temperamentu Afriky

Juhoafrický artikel číslo jeden pre fanúšikov futbalu sa volá Vuvuzela. Trúbku z plastu objavili milióny televíznych divákov počas Pohára konfederácií v JAR. Rýchlo zistili, prečo jej názov v reči Zulu znamená "robiť hluk".

Trúbka vydáva zvuk o sile 123,9 decibelov, jej menšia sestra s plynovou náplňou známa zo štadiónov 123,2 decibelov. Pôvodná Kuduzela, vyrábaná z rohu antilopy Kudu, má stočený tvar, čo jej dodáva obzvlášť hlboký zvuk. Podľa starej africkej tradície sa s jej pomocou zvolávali zhromaždenia a bojovníci pred bitkou.

Vuvuzela je približne 70 cm dlhá trúbka, ktorá vydáva silný zvuk podobný siréne alebo trúbeniu slona. Pôvod jej mena nie je jasný, môže pochádzať zo slova zulu, čo znamená "robiť hluk", alebo z vuvu, čiže citoslovca vyjadrujúceho zvuk, ktorý trúbka vydáva. Pôvodne bola z cínu, až neskôr ju začali vyrábať z plastu a jej história sa pravdepodobne viaže k africkej tradícii trúbenia na roh.

Juhoafrickí fanúšikovia si v súčasnosti bez vuvuzely nevedia predstaviť žiadny futbalový zápas. A to napriek tomu, že silu hluku z futbalového štadióna vtedy možno prirovnať až k hrmotu štartujúceho lietadla. Práve z tohto dôvodu bolo používanie vuvuzely často terčom kritiky. Odporcovia tvrdia, že zvuk nástroja môže znepokojovať a vyrušovať hráčov a trénerov. Juhoafrickí fanúšikovia však oponujú, že zvuk vuvuzely oživuje priebeh zápasu, a zatiaľ čo iné národy na futbale bubnujú alebo spievajú, Juhoafričania trúbia.

Nemecký výrobca Vuvuzely pre MS pamätal aj na bezpečnosť, v prípade jej použitia ako zbrane sa okamžite rozpadne na časti.

Doplnkové informácie

Kód produktu: 00942
Krajina pôvodu: Nemecko
Materiál: Plast
Rozmery: 60 cm
Obsah balenia: 2 ks
Farba: Červená, Modrá, Biela

Diskusia

Nový komentár

* (Povinné)

Podobné produkty

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Podmienky ukladania súborov cookies alebo prístupu k nim môžete definovať vo svojom prehliadači. Viac info